Materiały informacyjne z konferencji naukowo-szkoleniowej pt. „Dzieci, które pozostają dziećmi”.

W dniu 6 września 2014 roku w Chmielnie przy współpracy Wójta Gminy Chmielno z Fundacją dla Dziecka i Rodziny „Wschodzące Słońce” z Gdańska, Starosty Kartuskiego oraz Centrum Twórczego Rozwoju i Zabawy Dziecka „Wesoły Miś” z Pruszcza Gdańskiego pod patronatem  Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Gdańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa pt. „Dzieci, które pozostają dziećmi”. Osoby z poalkoholowymi zaburzeniami płodu- diagnoza, problemy, pomoc.

Celem Konferencji było przeprowadzenie szkolenia dla przedstawicieli różnych grup zawodowych. W wykładach wzięło udział 220 specjalistów z terenu Województwa Pomorskiego min. : lekarze, położne, pracownicy oświaty, psychologowie, kuratorzy, pracownicy socjalni. Po zakończeniu konferencji na Stadionie Sportowym w Chmielnie odbył się Festyn Rodzinny.

Oba działania zostały zorganizowane w dniu obchodów Światowego Dnia FAS. Ponadto organizatorzy planują przeprowadzenie kampanii społecznej STOP FAS, mającej na celu zmniejszenie ilości dzieci narażonych na kontakt z alkoholem w łonie matki oraz pomoc dzieciom z FAS/FASD i ich rodzinom.

Poniżej zamieszczamy materiały informacyjne dotyczące konferencji:

FAS wykład  mgr Palicka,

FAS wykład  dr hab. n.med.  Robert Śmigiel

tekst wykład  dr n. med. Małgorzata Klecka, mgr Ewa Redmer.

https://www.youtube.com/watch?v=n8D5mlyrygY

 

GOPS CHMIELNO